Image 17

"Powiat Sandomierski - nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie"

"Powiat Sandomierski - nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie"

Pod tytułowym hasłem przebiega realizacja projektu, którego autorem jest sandomierskie stowarzyszenie Tradycja i Przyszłość. Dofinansowany z programu Działaj Lokalnie XI projekt polega na uczulaniu mieszkańców Sandomierza, Gminy Koprzywnica i Gminy Łoniów jak ważną rzeczą jest dbanie o nasze wspólne dobro jakim jest czyste naturalne środowisko.

Projekt polegał na realizacji cyklu spotkań szkoleniowych kierowanych do wszystkich grup wiekowych - od młodzieży szkolnej do seniorów. W dniu dzisiejszym odbyło się sprzątanie szlaku pątniczego Koprzywnica - Sulisławice. Członkowie stowarzyszenia wraz z aktywem młodzieży ze szkoły podstawowej w Niedrzwicach uzbierali na tej trasie kilkadziesiąt worków śmieci. Na zakończenie prac na strudzonych wolontariuszy czekał ciepły posiłek w altanie Koła Łowieckiego w Zawidzy.

Gratulujemy realizatorom projektu tej cennej społecznie inicjatywy. Jesteśmy również pod wrażeniem dużej wiedzy i postawy proekologicznej prezentowanej przez młodzież szkolną. Gratulujemy opiekunom uzdolnionej młodzieży oraz przyłączamy się do podziękowań za wzięcie udziału w wydarzeniu. Z naszej strony wydarzenie podpatrywali Grzegorz Orawiec - Przewodniczący Zarządu oraz Wojciech Zych - Koordynator Programu Działaj Lokalnie w Ośrodku Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

Przypominamy, że konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych w Programie Działaj Lokalnie ogłaszane są każdego roku wiosną. Zapraszamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne planujące zrealizować ciekawe społeczne inicjatywy na terenie powiatu sandomierskiego lub opatowskiego. Najbliższy nabór wniosków odbędzie się na przełomie marca / kwietnia 2020 r.

Inne wpisy

Znamy wyniki lokalnej edycji Konkursu
13 2021

Znamy wyniki lokalnej edycji Konkursu "OPOWIEDZ..."!

Celem konkursu jest nagrodzenie Grantobiorców,...

Opowiedz 2020
16 2020

Opowiedz 2020

Ruszyła kolejna edycja konkursu...

Rozstrzygnięcie konkursu grantowego - Działaj Lokalnie 2020
31 2020

Rozstrzygnięcie konkursu grantowego - Działaj Lokalnie 2020

Uprzejmie informujemy o rozstrzygnięciu...

Podręcznik DL 2020
19 2020

Podręcznik DL 2020

Co roku organizacje pozarządowe i grupy...

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.